تجهیزات کمد

تجهیزات کمد

تجهیزات داخل کمد چیست؟

امروزه با کوچکتر شدن خانه ها معمولا کمدهای عمیق تری در اتاق تعبیه می کنند که فضای کافی برای جاگیری وسایل را داشته باشند. تجهیزات کمد می تواند به جاگیری این وسایل کمک شایانی کند.

ساده ترین کار این است که طبقه بندی داخل کمد دیواری را برای نظم دهی و قرار دادن وسایل مختلف انجام دهید .

در این صورت کمد دیواری تبدیل به اتاق لباس می شود .

برای تبدیل فضای داخلی یک کمد دیواری عمیق به محیطی کاربردی می توان از تجهیزات کمد استفاده کرد. نصب این تجهیزات باعث برقراری نظم و ترتیب در فضای داخلی کمد می شود.

همچنین افراد زمان کمتری را صرف پیدا کردن لباس ، کفش و یا سایر لوازم خود می کنند.

قفسه های مخصوص قرار دادن کفش ، کیف و رگال های مختلف برای آویزان کردن لباس از مهم ترین بخش های اتاق لباس کوچک است.

اتاق های کوچک برای تعویض لباس مناسب خواهند بود. قرار دادن تجهیزات کمد میز اتو و لباس های چروک در کمد دیواری عمیق استفاده بسیار هوشمندانه ای است.

تجهیزات کمد
تجهیزات کمد

کمد دیواری عمیق را به می توانید به اتاق مطالعه تبدیل کنید.

قفسه بندی را برای قرار دادن کتاب های متنوع انجام داده و یک کاناپه راحتی را درون ان قرار دهید.

از پشت در کمد می توانید جاکفشی دیواری آویزان کنید و همه کفش ها و وسایل کوچک از جمله کمربند ، گردنبند ، روسری و …. را داخل آنها قرار دهید.

بهتر است برای استفاده بهتر از فضای کمد از دو رگال استفاده کنید و یک رگال را در بخش پایینی کمد نصب کنید و شلوار و تی شرت های کوتاه را از آن آویزان کنید و از رگال های بالایی برای لباس های بلند تر استفاده کنید.

طبقه های داخل کمد برای جای گذاری شلوار و جین بسیار مناسب هستند و برای ظاهر زیبا و مرتب بهتر است از باکس هایی استفاده کنید که دیواره های کناری بلند و دیواره جلویی کوتاه دارند.

در بیشتر اتاق خواب ها کمد دیواری با عمق حدود نیم متر وجود دارد و برای استفاده بهتر از این فضاها می توانید از دراورهای چوبی ، محفظه های پلاستیکی ، رگال ، سطل های پارچه ای و … استفاده کنید.

با کمک انواع باکس و کشوهای متنوع می توانید همه وسایل را در همین فضای کم به طور بسیار مناسب و مرتب بچینید.

تجهیزات کمد مانند جا شلواری:

تقریبا بیشتر ما هنگام چیدن یا به اصطلاح جا دادن شلوار در کمدها با مشکل مواجه هستیم.

بعضی افراد شلوار را تا کرده و در کشو می گذارند و در هنگام انتخاب کردن مجبور می شوند تمام آنها را بیرون بیاورند تا شلوار مد نظر خود را بردارند. برخی دیگر بر سر چوب لباسی  آویزان می کنند که به علت باریک بودن قطر میله های چوب لباسی خطی بر روی آنها ایجاد می شود که حس ناخوشایندی است.

اما اکسسوری مخصوص شلوار در داخل کمد علاوه بر برطرف کردن تمام این مشکلات ، با فواصل بین میله ها ، باعث تبادل هوا ما بین شلوارها می شود. این فواصل بسته به خواست شما متحرک است و تغییر می کند.

نصب رگال های سقفی :

حس این رگال ها نسبت به دسته های هیدرولیکی کاربرد آنها در هر ارتفاعی است. در تمام ارتفاع عا نصب است و به آسانی در ریل های خود حرکت می کند. این رگال ها انواع مختلفی دارند که بنا به استفاده اشخاص نصب می شوند.

از مزایای این رگال ها نصب آسان ، فضایی کارآمد ، آرام بند و بی صدا ، فلز آبکاری شده از جمله آن می باشد.

اگر تمامی لباسهایی که میخرید را نگهداری می کنید و دارای کمد کوچکی هستید فرقی ندارد که مرتب باشید یا نه قدم اول ساده کردن محتویات آن است و هر چیزی که نمی پوشید را حذف کنید

مرتب کردن لباسها در کمدهای کوچک امری دشوار است مخصوصا اگر بخواهید تمامی لباسهای روزانه ویا حتی لباس های فصول دیگر را در آن جای دهید.

حتی بعضی از کمد های کوچک نیز فضای اضافی برای این کار دارند و نیاز نیست که به زیرزمین یا زیرشیروانی متوسل شوید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید جا کراواتی کمدی به صفحه مقالات مراجعه نمایید.

پست های مرتبط